„Polska pod Krzyżem” 2019

Zdjęcia

14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w całej Polsce miało miejsce wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. Celem akcji była wspólna modlitwa za Kościół oraz danie świadectwa o swojej wierze. Wydarzenia centralne, w których uczestniczyli także przedstawiciele naszej parafii, odbyły się we Włocławku. Parafia domanowska włączyła się w tę akcję poprzez modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem, którą prowadziły

nasze Koła Żywego Różańca. Modliliśmy się o to, abyśmy w codziennym życiu nigdy nie wstydzili się naszej wiary, mężnie ją wyznawali i dawali dobre świadectwo życia, które pociągnie innych ku Bogu. Przepraszaliśmy za zniewagi, które ostatnio w naszej ojczyźnie spotykają Pana Boga i Matkę Najświętszą. Prosiliśmy o opamiętanie dla wrogów Kościoła i tych, którzy szydzą z naszych świętości.

Oby uczestnictwo w tej akcji nie było z naszej strony tylko jednorazowym wydarzeniem, ale byśmy codziennie pamiętali o modlitwie za Kościół i swoim życiem dawali dobre świadectwo jako jego członkowie.

Ostatnio zmienianyśroda, 18 wrzesień 2019 16:48