Dzień Świętego Mikołaja - 6 grudnia, Mikołajki

Zdjęcia

6 grudnia w kościele, po wieczornej Mszy świętej, gościliśmy niezwykłego gościa. Był to sam Święty Mikołaj, który w swoje liturgiczne wspomnienie odwiedził naszych najmłodszych parafian. Dzieci tego dnia licznie zgromadziły się w świątyni i niecierpliwie oczekiwały na przybycie tego specjalnego gościa. Święty

Mikołaj, przy pomocy parafialnego zespołu Caritas, rozdał dzieciom około 60 paczek. Zachęcał też dzieci do uczęszczania na roraty i chwalił za dobre uczynki. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku powtórnie nas odwiedzi.

Święty Mikołaj urodził się ok. 270 r. w Grecji. Był biskupem Miry w dzisiejszej Turcji. Zasłynął jako gorliwy pasterz, który troszczył się także o potrzeby materialne swoich wiernych. Jak głosi legenda, aby umożliwić zamążpójście trzem ubogim szlachciankom, podrzucił im skrycie pieniądze na posag. Na pamiątkę tego, w dzień jego wspomnienia, istnieje zwyczaj obdarowywania się drobnymi upominkami. Święty Mikołaj zmarł ok. 350 r., jego grób znajduje się w Bari we Włoszech.

Niech świadectwo życia tego wielkiego świętego i orędownika zachęca nas do dzielenia się z bliźnimi dobrami materialnymi i duchowymi, pamiętając o słowach Pana Jezusa: „Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu” (Dz 20, 35).

Ostatnio zmienianyśroda, 11 grudzień 2019 17:13