Adwent

Znalezione obrazy dla zapytania adwent obrazki

Adwent w Kościele Katolickim jest okresem oczekiwania w ciszy i skupieniu na przyjście Zbawiciela świata.

Kościół zachęca wiernych do udziału w mszach roratnich, rekolekcjach oraz do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. W 2019 r. Adwent trwa od 1 do 24 grudnia. Do okresu wliczone są cztery

niedziele. Trzecia niedziela ma charakter radosny. Szaty liturgiczne zmieniają swój kolor z fioletu na różowy i jest nazywana niedzielą Gaudete. Przez cały okres Adwentu jest zapalana świeca roratnia jako symbol Najświętszej Maryi panny, która niesie ludziom Chrystusa, Światłość przedwieczną. Biała lub niebieska kokarda, którą jest przepasana, mówi o Niepokalanym poczęciu NMP.

Teksty liturgiczne okresu adwentowego mówią o radości jaka ma nadejść (z zapowiedzi proroków), poprzez fakt narodzenia Syna Bożego, Zbawiciela i Odkupiciela naszego.

MM

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 16 grudzień 2019 18:58