Rekolekcje Adwentowe 2019

W naszej parafii w dniach 20-22 grudnia przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. W tym roku ćwiczeniom duchowym przewodniczył ks. kan. dr Dariusz Kujawa, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim, ojciec duchowny kapłanów naszej diecezji. Pamiętamy go dobrze jako tego, który w 2015 r. poprzez misje święte przygotowywał nas do uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej Domanowskiej i ustanowienia naszego kościoła diecezjalnym sanktuarium maryjnym.

Ksiądz rekolekcjonista mówił o wielkiej miłości Pana Boga do nas. Skoro sam Bóg, Stwórca i Pan wszystkiego, zdecydował się stać jednym z nas i umrzeć za nas na krzyżu, to oznacza to, że jesteśmy niezwykle cenni w jego oczach i bardzo przez Niego umiłowani. Jako ludzie możemy na tę Bożą miłość odpowiedzieć poprzez nasze ciągłe nawracanie się i życie według Bożych przykazań. Siłę do tego mamy czerpać z sakramentów Pokuty i Eucharystii, które są osobistym spotkaniem Boga z człowiekiem. Aby naszą wiarę umocnić i uczynić bardziej świadomą, Pan Bóg poddaje ją licznym próbom. Przewodniczką w naszej drodze wiary niech będzie Matka Boża, która sama w swoim życiu także doznawała wielu prób i przeciwności, a jednak poprzez swoje całkowite zawierzenie Bogu, ze wszystkich tych prób wyszła zwycięsko. Jako nasza Matka chce nam pomagać w drodze do nieba oraz wstawiać się za nami u swego Syna. W naszej parafii mamy szczególny przywilej prosić ją o pomoc przed jej ukoronowanym wizerunkiem. Chętnie korzystajmy z tej możliwości, nie zapominając także o wdzięczności za otrzymane już łaski.

Wielu z nas w tym świętym czasie przystąpiło do spowiedzi i Komunii świętej. Niech tegoroczne rekolekcje wydadzą w nas obfite i błogosławione owoce. Niech nasze postanowienie nawrócenia i odnowy życia nie skończy się wraz z okresem Bożego Narodzenia, gdy wrócimy do codziennych trosk i problemów. Prośmy Boga o siły do zmagania się z naszymi trudnościami na każdy dzień naszego życia i ufajmy w Bożą pomoc i miłosierdzie.