Święto Ofiarowania Pańskiego

W niedzielę 2 lutego obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia święcimy w kościele świece, których płomień symbolizuje Chrystusa – „Światło na oświecenie pogan”. Tradycyjnie gromnice zapala się, gdy nadchodzi burza, w czasie pożaru czy innego nieszczęścia. Zapalone gromnice wkłada się też w ręce umierającym. Jej światło kieruje nasze myśli ku Bogu, przypomina nam o

Jego opiece nad nami.

Jest to też tradycyjny dzień zakończenia okresu kolędowego oraz pożegnania ze żłóbkiem i dekoracjami bożonarodzeniowymi. Z tej okazji w naszej parafii dzieci z klasy VI zaprezentowały „herody”, które przygotowały pod kierunkiem księdza proboszcza. W kilkuminutowej scence mali artyści z dużym zaangażowaniem przedstawili odwiedziny u Heroda trzech króli, jego decyzję o rzezi niewiniątek oraz konsekwencje jakie poniósł król Herod za swój straszny rozkaz. Na koniec dzieci i wszyscy zebrani wspólnie zaśpiewali kolędę Bóg się rodzi. Artyści za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

„Herody” przedstawione 2 lutego w kościele, przygotowane były jako przedsięwzięcie kolędników misyjnych. W oktawie Bożego Narodzenia dzieci ze swym krótkim przedstawieniem odwiedziły mieszkańców Domanowa i wszystkie uzbierane przy tej okazji ofiary przekazały na rzecz misji. Zebrana przez kolędników kwota 3 800 zł świadczy zarówno o tym, jak ta inicjatywa spodobała się naszym parafianom, jak i o ich zrozumieniu dla sprawy wspierania misji. Kolędnicy wnieśli do naszych domów wiele radości, zaimponowali nam dużym zaangażowaniem w odgrywane role, pięknymi strojami oraz wytrwałością w długotrwałym kolędowaniu. Z niecierpliwością czekamy na kolędników misyjnych w przyszłe Święta Bożego Narodzenia!

Ostatnio zmienianywtorek, 04 luty 2020 20:53