Droga Krzyżowa

Zdjęcia

29 lutego 2020 r., w pierwszą sobotę Wielkiego Postu, odbyła się kolejna Droga Krzyżowa z Brańska do Domanowa. Rozpoczęliśmy o godzinie 1000 Mszą Świętą odprawioną w kościele w Brańsku przez naszego ks. proboszcza i ks. Łukasza Redosza, wikariusza brańskiego. W wygłoszonym Słowie Bożym ks. Łukasz zachęcał nas do odważnego i chętnego podjęcia krzyża różnych doświadczeń naszego życia. Każdy ma krzyż dopasowany do swoich możliwości i potrzeb. Do nas należy ten krzyż przyjąć i

zaufać Bogu, bo On wie, co dla nas najlepsze. A kiedy już po ludzku nie dajemy rady, prośmy Go o pomoc, bo On czeka, abyśmy zwracali się do Niego z dziecięcą ufnością.

Po zakończonej Mszy Świętej wyruszyliśmy w drogę, eskortowani przez policję i naszych strażaków z OSP Domanowo. Na początek w naszych sercach wypowiedzieliśmy intencje, w jakich pragnęliśmy tę Drogę Krzyżową ofiarować. Rozważania poszczególnych stacji pobudzały do refleksji nad różnymi sytuacjami, których doświadczamy w swoim życiu. Konfrontowały nasze postawy, często egoistyczne i krótkowzroczne, z pełną miłości i miłosierdzia postawą Pana Jezusa. Pomiędzy stacjami śpiewaliśmy pieśni wielkopostne, ale były też chwile ciszy, aby zastanowić się w sercu nad odczytanymi rozważaniami. Od kościoła w Brańsku do końca Patok Drodze Krzyżowej przewodniczyła parafia w Brańsku, następnie przewodnictwo przejęła parafia w Domanowie. Po rozważeniu czternastej stacji pod krzyżem papieskim przy naszym kościele, udaliśmy się do świątyni, aby tam, przed Najświętszym Sakramentem, jeszcze raz wszystkie nasze intencje przedstawić Panu Bogu za wstawiennictwem Pani Domanowskiej. Uzyskaliśmy także łaskę odpustu zupełnego za uczestnictwo w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Modlitwom w naszym sanktuarium przewodniczył proboszcz i dziekan brański, ks. prałat Janusz Łoniewski. Na zakończenie wszyscy chętni uczcili Matkę Bożą obchodząc na kolanach ołtarz główny z jej wizerunkiem.

Ta inna niż zwykle forma odprawienia Drogi Krzyżowej daje nam możliwość ofiarowania swojego trudu i niedogodności wynikających z długiego marszu i doskwierającego zimna Panu Bogu. Cieszymy się, że taka inicjatywa powstała i że rośnie liczba jej uczestników. Oby wydała ona jak najlepsze owoce w naszych sercach i pomogła zrozumieć prawdę, że do Pana Boga podążamy we wspólnocie, pomagając sobie nawzajem.                                                    FB

Droga Krzyżowa

Dnia 29 lutego 2020 r. przeżywaliśmy Drogę Krzyżową pielgrzymią. W kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Brańsku została odprawiona Msza św. o godz. 10.00, a następnie zgromadzeni wierni przemaszerowali z Brańska do Domanowa (do parafii pod wezwaniem św. Doroty Dziewicy i Męczennicy - Sanktuarium Matki Bożej) odprawiając Drogę Krzyżową w intencjach wzbudzonych przed rozpoczęciem. Już drugi raz księża z obu parafii zorganizowali taką modlitwę. Piękna pogoda była nagrodą dla osób, które podjęły się takiego umartwienia. Wszyscy dotarliśmy do celu szczęśliwie, eskortowani i zabezpieczani przez funkcjonariuszy policji i druhów strażaków z Domanowa i Brańska. Rozważania poszczególnych stacji Drogi krzyżowej były ubogacone śpiewem pieśni pasyjnych i wielkopostnych. Warto podjąć trud tego typu pielgrzymek pokutnych, by przybliżyć się do Jezusa, przeżywać jeszcze raz Jego drogę - mękę i śmierć - którą podjął dla naszego zbawienia. jak On nas umiłował! Człowieku odpłać miłością za miłość.

MM

Ostatnio zmienianyniedziela, 01 marzec 2020 19:18