Droga Krzyżowa Kobiet

Zdjęcia

Tradycją w naszej parafii jest, że z okazji Dnia Kobiet, kobiety przygotowują i prowadzą nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W tym roku miało to miejsce w piątek 6 marca. Rozważania poszczególnych stacji mówiły o roli kobiety w rodzinie i społeczeństwie, o różnych problemach jakie spotykają one na swojej drodze. Dotykały tematów trudnych i bolesnych, jak np. utrata nienarodzonego dziecka czy brzemię męża alkoholika, który

zamiast być oparciem dla swojej żony, staje się dla niej krzyżem nie do uniesienia. Modliliśmy się o siłę dla kobiet w wypełnianiu ich różnych codziennych obowiązków. Prosiliśmy o wstawiennictwo Matki Najświętszej, która znała wiele problemów, z którymi borykają się także współczesne kobiety. Po Drodze Krzyżowej została odprawiona przez ks. proboszcza Msza Święta w intencji naszych parafianek żywych i zmarłych. Kobiety przygotowały lekcję, psalm, modlitwę wiernych, procesję z darami oraz złożyły ofiary na rzecz parafii. Po Mszy Świętej, z racji pierwszego piątku miesiąca, uczciliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie wszyscy chętni mogli ucałować relikwie znajdujące się w naszym kościele.

Niech Pan Bóg dopomaga kobietom w ich codziennym życiu, aby na wzór Maryi stawały się dla wszystkich wzorem zawierzenia Bogu i wypełniania jego woli.                              F B

Ostatnio zmienianysobota, 07 marzec 2020 19:20