updated 4:09 PM CEST, Sep 19, 2020

Wielkanoc 2020

     Zdjęcia -             Zdjęcia  -                        Zdjęcia  

Święta Wielkanocne wypadają w tym roku 12 i 13 kwietnia. Wielkanoc upamiętnia śmierć krzyżową i zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa. Dla ludzi wierzących zwycięstwo Zbawiciela nad śmiercią jest oznaką i gwarantem powszechnego zmartwychwstania, nadzieją na życie wieczne w Królestwie Bożym.

Przesłanie największego i najważniejszego święta, Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, jest dogmatem wiary chrześcijańskiej. Wierzymy, że Jezus jest Synem Boga Ojca, Królem i Zbawicielem, Panem Wszechświata. Święta te są niezwykle radosne, a ponieważ kończą Wielki Post, to na stołach w naszych domach dominuje przepych.

Ze względu na

pandemię korona wirusa w Polsce i na świecie, w tym roku Święta Wielkanocne będą zupełnie inne. Inaczej będą wyglądały i przebiegały uroczystości, ponieważ rozprzestrzeniająca się choroba uniemożliwia stykanie się ludzi w większym zgromadzeniu. Świat nie będzie już taki jak dawniej. Historia nie pamięta, by ludzie zmuszeni byli obchodzić tak wielkie święto Kościoła w osamotnieniu. Ograniczenie kontaktów międzyludzkich, wielka odpowiedzialność spoczywająca na każdym, by wirus się nie rozprzestrzeniał, także w kościołach, zobowiązuje wiernych do pozostania w domach i do uczestniczenia w transmitowanych na żywo Mszach św. i uroczystościach Triduum Paschalnego i Zmartwychwstania Pańskiego. Wprowadzone rządowe restrykcje obowiązują wszystkich w kraju i są nieustannie zaostrzane, by poprawić bezpieczeństwo obywateli. W Mszach św. mogą uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję. Liczba osób nie może przekroczyć pięć.

Trudny jest ten czas dla wszystkich. Przeżyjmy we własnych domach godnie, z wiarą, nadzieją i miłością ten piękny świąteczny okres. Przygotujmy nasze serca i dusze, bądźmy gotowi… Niech Jezus Zmartwychwstały rozpromieni nasze życie i wniesie radość i pokuj do serc, sumień i umysłów.

Ojciec Święty Franciszek w Watykanie obchody Świąt Wielkanocnych też przeżywa bez udziału wiernych. Za pośrednictwem mediów będzie błogosławił „Miastu światu”. Oglądajmy i przyjmijmy jego błogosławieństwo.

Przygotujmy święconki – koszyki wielkanocne z jadłem. W tym roku wyjątkowo będą one święcone w każdym domu indywidualnie przez głowę rodziny. Wszystko po to, by zachować bezpieczeństwo i należytą izolację od innych.

Co Bóg chce przez to wydarzenie powiedzieć? Czego chce nas nauczyć?

Przeżywamy właśnie prawdziwe życiowe rekolekcje, które powinny przybliżyć nas do Boga, przybliżyć do rodziny, do osób bliskich, kochanych.

Bóg raz jeszcze pokazał wszystkim, jak ważna jest rodzina. Zamknął nas w rodzinach. Widzimy, że jest najważniejsza, bo w niej uczymy się wiary i miłości do Boga Stwórcy. Czy twoja wiara jest wielka, czy przetrwa próby, czy się umocni? To czas, by się zastanowić nas sobą i swoim życiem.

Niech łaska Boża otacza wszystkich zawsze i wszędzie. Niech z Chrystusem Zmartwychwstałym, Panem Nieba i Ziemi, miłosiernym i łaskawym, nasze ziemskie życie upłynie dobrze i uczciwie. Bądźmy wierni Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu. Bądźmy dobrzy dla siebie nawzajem i wspierajmy się. To czas radosny, więc życzę radości – wesołego przeżywania Świąt. To czas miłości, której symbolem jest krzyż, zatem życzę miłości pełnej i wartościowej, która gotowa jest na wszystko dla drugiego człowieka. Życzę głębokiej wiary i przeżywania tych pięknych Świąt Wielkanocnych w gronie osób bliskich i kochanych. W obecnym roku to grono będzie okrojone, bo zostaniemy we własnych domach, ale tak trzeba. W wąskim gronie rodzinnym świętujmy w wzbudzajmy tę nadzieję, że kolejne święta będą bez restrykcji i izolacji.

 Błogosławionych Świąt Wielkanocnych!

                                                                 Wesołego Alleluja!                                                          MM

Ostatnio zmienianyczwartek, 16 kwiecień 2020 17:52

Godziny

Niedziele i Święta:
9:00 ; 12:00   10:30 w kaplicy św. A
Dni Powszednie w Sanktuarium  700  i    730
W pierwszy piątek i sobotę godzina 1700