,,Embargo”

Caritas naszej parafii przystąpiła do diecezjalnej akcji o nazwie ,,Embargo”. Polega ona na rozdysponowaniu jabłek, które w wyniku embarga nałożonego na nasz kraj, nie zostały sprzedane za wschodnią granicę. Za owoce producenci otrzymują zapłatę z Agencji Rynku Rolnego i muszą je po prostu przekazać potrzebującym za darmo.

Każda rodzina z parafii, która się zgłosiła po odbiór, dostała nieodpłatnie skrzynkę jabłek. Zainteresowanie akcją było bardzo duże.

Mieszkańcy innych parafii byli również żywo zainteresowani i skarżyli się, że nie mają u siebie przeprowadzonych tego typu działań. Niestety, w naszej parafii nie mogli otrzymać owoców, gdyż akcja ,,Embargo” związana jest ściśle z przynależnością do danej parafii.

Z przecieków wiemy, że nasz operatywny Ksiądz Proboszcz wraz z Caritas Parafialną, planuje podobną akcję w kwietniu!

Ostatnio zmienianypiątek, 18 marzec 2016 20:49