updated 4:09 PM CEST, Sep 19, 2020

2020 Święty Krzysztof

25 lipca Kościół czci pamięć świętego Krzysztofa męczennika. Poniósł on śmierć za wiarę w Chrystusa około 250 r. na terenie dzisiejszej Turcji. Tradycją jest, że w dzień jego wspomnienia lub najbliższą niedzielę, modlimy się w intencji kierowców i podróżnych, których jest patronem oraz poświęcamy wszelkie pojazdy mechaniczne.

Święty Krzysztof jest też

patronem naszego ks. proboszcza Krzysztofa Napiórkowskiego. Z tej okazji w niedzielę 26 lipca, na Mszy Świętej o godzinie 1200, zebraliśmy się na wspólnej modlitwie w jego intencji. Życzenia ks. Krzysztofowi złożyli przedstawiciele dzieci i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Domanowie, Rady Parafialnej, parafialnego zespołu  Caritas, wsi Pietraszki oraz rodziców księży pochodzących z naszej parafii. W imieniu władz i pracowników Urzędu Gminy Brańsk życzenia złożył pan wójt Andrzej Jankowski. Na koniec zebrani w świątyni odśpiewali gromkie „Sto lat”. Ksiądz proboszcz podziękował wszystkim za pamięć i pełne życzliwości słowa, a przy wyjściu z kościoła każdy mógł się poczęstować imieninowym cukierkiem.

Po Mszy Świętej odbyło się poświęcenie pojazdów. Ofiary zebrane przy tej okazji, podobnie jak w ubiegłym roku, zostaną przekazane misjonarzowi pochodzącemu z naszych stron – ks. Jarosławowi Przeździeckiemu, pracującemu w Urugwaju.                                          FB      zdjęcia

Ostatnio zmienianywtorek, 28 lipiec 2020 15:03

Godziny

Niedziele i Święta:
9:00 ; 12:00   10:30 w kaplicy św. A
Dni Powszednie w Sanktuarium  700  i    730
W pierwszy piątek i sobotę godzina 1700