Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
- Napisane przez Administrator
- Dział: Aktualności
15 sierpnia Kościół przeżywa Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Pan Bóg okazał Maryi tak wielką łaskę, iż nie dozwolił, aby po śmierci Jej ciało uległo rozkładowi i zabrał Ją z ciałem i duszą do nieba. Radujemy się z tak
wielkiego wywyższenia Maryi i mamy nadzieję, że po śmierci także i my znajdziemy się razem z Nią w niebie.
Tego dnia obchodzone jest także Święto Wojska Polskiego. Związane jest to ze zwycięską bitwą żołnierzy polskich z armią bolszewicką, rozegraną na przedpolach Warszawy w 1920 r. Jako ludzie wiary jesteśmy głęboko przekonani, że zwycięstwo to zawdzięczmy wstawiennictwu Matki Najświętszej, Królowej Polski.
Tradycją jest poświęcanie w Święto Matki Bożej Zielnej bukietów zbóż, ziół i kwiatów, symbolizujących cnoty Matki Bożej i nasze dobre uczynki, które możemy ofiarować Panu Bogu. Niech nie zaniknie wśród nas ten piękny zwyczaj, będący przejawem czci i wiary w orędownictwo Matki Najświętszej. FB
