updated 6:57 PM CEST, Jun 9, 2026

Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

15 sierpnia Kościół przeżywa Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Pan Bóg okazał Maryi tak wielką łaskę, iż nie dozwolił, aby po śmierci Jej ciało uległo rozkładowi i zabrał Ją z ciałem i duszą do nieba. Radujemy się z tak

wielkiego wywyższenia Maryi i mamy nadzieję, że po śmierci także i my znajdziemy się razem z Nią w niebie.
Tego dnia obchodzone jest także Święto Wojska Polskiego. Związane jest to ze zwycięską bitwą żołnierzy polskich z armią bolszewicką, rozegraną na przedpolach Warszawy w 1920 r. Jako ludzie wiary jesteśmy głęboko przekonani, że zwycięstwo to zawdzięczmy wstawiennictwu Matki Najświętszej, Królowej Polski.
Tradycją jest poświęcanie w Święto Matki Bożej Zielnej bukietów zbóż, ziół i kwiatów, symbolizujących cnoty Matki Bożej i nasze dobre uczynki, które możemy ofiarować Panu Bogu. Niech nie zaniknie wśród nas ten piękny zwyczaj, będący przejawem czci i wiary w orędownictwo Matki Najświętszej. FB

Więcej w tej kategorii: « Pielgrzymowanie duchowe Dożynki 2025 »

Godziny

Niedziele i Święta: 9:00 ; 12:00 ; 10:30 w kaplicy św. Alberta 

Dni Powszednie w Sanktuarium  1700  
W pierwszy piątek i sobotę godzina 1700

W okresie wakacyjnym Dni Powszednie w Sanktuarium  700; 730