updated 7:56 AM CEST, May 18, 2024

28 lipca św. Krzysztofa

Zdjęcia

W niedzielę 28 lipca w naszej parafii wspominaliśmy św. Krzysztofa, patrona podróżujących. Była to też okazja do wyrażenia życzliwości naszemu księdzu proboszczowi Krzysztofowi Napiórkowskiemu. Życzenia popłynęły ze strony przedstawicieli dzieci, Szkoły Podstawowej w Domanowie, Rady Parafialnej, parafialnego zespołu Caritas oraz rodziców księży pochodzących z naszej parafii. Ksiądz proboszcz dziękując za życzenia wyraził nadzieję, że dzięki zgodnej współpracy i wzajemnej modlitwie nasza parafia będzie wspólnotą żyjącą Bogiem, podążającą razem ku niebu.

Po Mszy świętej nastąpiło poświęcenie pojazdów i ich kierowców. Przy tej okazji można było złożyć ofiary na rzecz misji, które w tym roku zostaną przekazane ks. Jarosławowi Przeździeckiemu, pracującemu w Urugwaju w Ameryce Południowej.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Imię Krzysztof wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle, co "niosący Chrystusa". O życiu św. Krzysztofa brak pewnych wiadomości. Według późniejszych, ale prawdopodobnych świadectw, opartych na tradycji, św. Krzysztof miał pochodzić z Małej Azji, z prowincji rzymskiej Licji. Tam miał ponieść śmierć męczeńską za panowania cesarza Decjusza ok. 250 roku. Jest jednym z Czternastu Wspomożycieli, czyli szczególnych patronów (www.brewiarz.pl).

Niech św. Krzysztof wstawia się u Boga za nami, podróżującymi do niebieskiej ojczyzny.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 19 sierpień 2019 18:54
Więcej w tej kategorii: « IV ROCZNICA KORONACJI Dożynki 2019 »