16 lipca 2023 r. uroczystości odpustowe w Sanktuarium Maryjnym w Domanowie

16 lipca 2023 r., we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, w Sanktuarium Maryjnym w Domanowie miały miejsce uroczystości odpustowe związane z 8. rocznicą koronacji obrazu Matki Zbawiciela Naszego Jezusa. Sumie odpustowej przewodniczył kustosz Sanktuarium ks. proboszcz Krzysztof Napiórkowski, a Słowo Boże wygłosił

ks. kan. Krzysztof Janowic z Perlejewa. W homilii zaprosił nas do refleksji nad naszym życiem. Czy jest ono, na wzór Maryi, zasłuchaniem się w Słowo Boga? Czy umiemy, tak jak Ona, z pokorą i radością pełnić wolę Bożą w swoim życiu? Zewsząd zalewa nas potok słów; słów budujących i potrzebnych, ale także złych i krzywdzących. Prośmy Maryję, Matkę Słowa, aby pomogła nam odróżnić jedne od drugich, by z naszych ust wychodziły tylko słowa mądre i piękne, byśmy umieli bronić Ewangelii i prawa Bożego. Z wiarą powierzajmy Jej nasze troski, ufni w matczyną pomoc i orędownictwo u Boga.
Po Mszy Świętej ksiądz proboszcz przewodniczył adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówiono modlitwę do Matki Bożej Domanowskiej. Następnie odbyła się uroczysta procesja eucharystyczna wokół kościoła, zakończona pieśnią „Ciebie, Boga wysławiamy” i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Była także możliwość szczególnej formy modlitwy czci i zawierzenia Pani Domanowskiej przez obejście na kolanach ołtarza z Jej ukoronowanym wizerunkiem.
W uroczystościach odpustowych wzięli udział księża z okolicznych parafii, a także czciciele Matki Zbawiciela z naszej wspólnoty parafialnej oraz spoza jej terenu. Oprawę muzyczną liturgii zapewnił zespół ludowy „Mianka” z Mnia, który w swoim repertuarze ma wiele autorskich pieśni ku czci Matki Najświętszej. Zewnętrzną oznaką parafialnego święta były wykonane przed kościołem dywany i dekoracje kwiatowe z motywami eucharystycznymi i maryjnymi.                                                                                                             FB