updated 3:25 AM CEST, May 31, 2023

Święcenie pól

Zdjęcia z uroczystości

1 maja 2019 roku w święto Świętego Józefa Rzemieślnika, z kaplicy w Mniu o godz. 9.30 została odprawiona msza św. w intencji o dobre urodzaje.

Ksiądz proboszcz K. Napiórkowski modlił się za rolników i hodowców, prosząc o Boże błogosławieństwo na czas tegorocznych trudów, prac rolników i ich rodzin. Rolnicy objęci szczególną modlitwą, odpowiedzialni za wyżywienie rodzin i narodu, wypracowują dziś wspólne dobro. Żywiciele ojczyzny zwracają swe oczy i serca w stronę Bożej Opatrzności prosząc o dary dla nas wszystkich – by nie zabrakło ludziom chleba.

Po mszy św. wszyscy obecni udali się w procesji do czterech ołtarzy. Ksiądz proboszcz święcił pola i łąki na wschodzie i zachodzie, północy i południu.

Z modlitwą i śpiewem szliśmy ufni, że oto Najlepszy Gospodarz – Bóg Ojciec weźmie od teraz nasze ziemskie włości pod swoją opiekę, pobłogosławi ziemi, a ona wyda stokrotny plon.

Święty Patron tego dnia święty Józef Rzemieślnik, którego czcimy, jest najlepszym przykładem pracowitości i dobroci. Pochodził z królewskiego rodu Dawida. Był cieślą i prawym człowiekiem.

W Kościele rzymsko- katolickim czczony 19 marca jako Oblubieniec Matki Bożej i 1 maja jako Patron ludzi pracujących. Papież Pius XII w 1955 roku proklamował ten dzień świętem Świętego Józefa Rzemieślnika, nadając w ten sposób religijne znaczenie świeckiemu świętu pracy.

Święty Józef, to dla nas rolników piękny przykład do naśladowania. Był On bowiem rzetelnym, cichym i pokornym pracownikiem, wykonywał wiele prac na zamówienie. Była to praca budowlana, w drewnie i w żelazie, praca naprawcza np. naprawianie narzędzi rolniczych. Z tej pracy utrzymywał siebie i Najświętszą Rodzinę. Wypełnił swoją misję na ziemi zapatrzony w Jezusa i Maryję, a praca była źródłem Jego uświęcenia.

Dla Jezusa i Maryi poniósł trudy i ofiary, a dziś oręduje za nami w potrzebach naszych.

Módlmy się do Wspaniałego Orędownika Św. Józefa by wstawiał się za nami i naszymi rodzinami przed Tronem Boga Wszechmogącego. Bóg kocha ludzi pracowitych i uczciwych. Jego łaska i miłosierdzie są niezmierzone. Chce jedynie byśmy zawsze wykonując jakiekolwiek obowiązki zawodu czy stanu, myśleli o Nim i Jemu oddawali się całkowicie.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 06 maj 2019 17:22
Więcej w tej kategorii: Droga Krzyżowa w Święto Kobiet »

Godziny

Niedziele i Święta: 9:00 ; 12:00 ; 10:30 w kaplicy św. Alberta 

Dni Powszednie w Sanktuarium  1700  
W pierwszy piątek i sobotę godzina 1700

W okresie wakacyjnym Dni Powszednie w Sanktuarium  700; 730