„Polska pod Krzyżem”

14 września 2019 r., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Dnia 14 września 2019 r. tysiące Polaków wzięło udział w akcji „Polska pod Krzyżem”. Ten dzień zapamiętamy do końca życia – niezwykłe wydarzenie ewangelizacyjne na skalę Polski, Europy i świata.

Organizatorem akcji jest Diecezja włocławska oraz fundacja „Solo Dios Basta”. To kontynuacja wcześniejszych inicjatyw, to jest „Wielkiej Pokuty” i Różańca do granic”. Centralnym miejscem wydarzenia było lotnisko w Kruszynie, koło Włocławka. Przybyło tam około 60 tys. osób. Akcję promowano w

mediach. Siła modlitwy rozlała się na całą Polskę. W diecezjach, w parafiach, w najdalszych zakątkach Polski, i nie tylko, gromadzili się ludzie na modlitwie pod krzyżem. Akcję zaplanowano w dzień święta Podwyższenia krzyża Świętego, a zakończono nazajutrz w święto Matki Bożej Bolesnej. Katolicy gromadzili się by uczcić krzyż, wywyższyć go i postawić w centralnym miejscu życia. Krzyż jest ożywczym znakiem wiary, źródłem odnowy. Jest znakiem siły chrześcijaństwa. Stajemy pod krzyżem, by odzyskać równowagę, odszukać siebie, swoje miejsce w życiu i pokazać, że należymy do Jezusa. Musimy ratować wartości, które są zagrożone. Musimy ratować nasze rodziny. Odważnie wybierajmy to co wartościowe, w więc prawdę, dobro, piękno, miłość. Opowiedzmy się za życiem, brońmy życia, oddajmy nasze życie w ręce Jezusa, czyniąc Go Królem naszego istnienia.

Organizatorzy całą akcję poprzedzili modlitwą, dlatego wszystko przebiegło spokojnie. Tam, na lotnisku, modlitwę rozpoczęto od różańca, odmawiając część bolesną. Później była konferencja o krzyżu, „Koronka do Miłosierdzia Bożego”, Eucharystia, „Droga „krzyżowa”, uroczyste „Te Deum” i wielogodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 3.00 rano odprawiono Mszę św. wieńczącą całą akcję. Mszę św. sobotnią odprawili Ksiądz Biskup włocławski Wiesław Mering i Ksiądz Biskup świdnicki Ignacy Dec. Wyrazy łączności i wspólnoty z zebranymi przekazali prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda i premier rządu polskiego Mateusz Morawiecki. Również Ojciec święty Franciszek wyraził swoje poparcie dla akcji „Polska pod Krzyżem”, wzywając Polaków do modlitwy o zwycięstwo dobra nad złem.

W naszej parafii włączyliśmy się do tej akcji poprzez modlitwę różańcową. Pod przewodnictwem księdza proboszcza Krzysztofa Napiórkowskiego zgromadziliśmy się na Eucharystii i modlitwie. W Domanowie o godz. 7.00, a we Mniu o godz. 8.30 odprawione zostały Msze św., a po nich różaniec poprowadziły Koła Różańcowe.

Wierzymy, że modlitwa tak wielkiej rzeszy ludzi przyniesie naszemu narodowi i nam błogosławione owoce. Modlono się w Polsce i za granicą: w Australii, Kanadzie, Irlandii, Anglii, Stanach Zjednoczonych, Belgii, Holandii, Austrii, Kazachstanie, w Jerozolimie, Medjugorie, wszędzie tam, gdzie są Polacy.

Krzyż został uwielbiony

Krzyż był adorowany